Kilka słów o mnie

grafik
nauczyciel
wichrzyciel
szyderca

więcej w zakładce: "o mnie"

.

Podziel się z innymi

| |

Propaganda Obscesu - Pitolenie i Samosąd

2015-05-19 17:27
Już dawno tak boleśnie nie odczułem propagandy sukcesu. Komorowski przychodzi na debatę niewyspany, pomięty, przygarbiony, naspidowany jak jakiś prostak i to nic nie szkodzi żeby go ogłosić zwycięzcą. Duda jak aniołek ze świętego oficjum, szczerze bądź nie szczerze, prezentujący zupełnie nie na miejscu nadmiar grzeczności... Czym była ta debata? Zastanawiam się już drugi dzień. Czemu ją tak fatalnie odebrałem? Próbuje sam sobie odpowiedzieć na własną reakcję.

Przypominam sobie całą tę nieszczęsną kampanię którą miałem nieprzyjemność śledzić w mediach głównego nurtu. Próbuję to jakoś zestawić i wychodzi z tego niewiele. Muszę do analizy dodać wieczór wyborczy gdyż on ze względu na przekaz "live", dopiero, obszerniej zaprezentował kandydatów; ich zaplecze i wizerunek.

Obrzydliwa Propaganda Sukcesu.
Być może mój odbiór rzeczywistości jest nieobiektywny. Jestem nauczycielem w szkole, która uczy rzemiosła artystycznego licealistów. Nie wiele takich szkół w Polsce, więc może sytuacja majątkowa moich uczniów to wyjątek? Może moi uczniowie jako jedyni podejmują pracę w wieku 16 lat? Może rodziców innych licealistów stać na kształcenie swoich dzieci, aż do matury, (o studiach to chyba nigdy nawet nie pomarzymy)? Może jako nauczyciel artysta nie zauważyłem wszechogarniającego dobrobytu?

Duda co uczyni cuda.
Nie bardzo dotarło do mnie: kim jest kandydat wyjęty z ostatniego rzędu inkwizycji? Potrafi się uśmiechać, to już coś, szczerze czy nie szczerze, ale potrafi. I tu się kończy ocena kandydata. Z debaty zapamiętałem, że przywołał 2/3 razy Papieża - nie wiele mi to daje, aczkolwiek wydawało mi się, że zrobił to sztucznie i nachalnie. Praktycznie jego kampania zdominowana była negatywną kampanią jego największego przeciwnika pod hasłem: "Za Dudą stoi Jarosław zwany Prezesem".

Mógłbym podsumować kampanię wyborczą głównym jej light motywem, że Duda schował Jarosława, a Bronek wyciągnął Jarosława z szafy. I to mógłby być koniec analizy kończącej się kampanii wyborczej gdyby nie pytanie: Kto stoi za Kukizem?

Przypominam sobie poprzednią kampanię samorządową. Kukiz był twarzą "Bezpartyjnych Samorządowców". Niektórych kandydatów z okolic Jeleniej Góry znam osobiście, lub z pracy w lokalnym tygodniku. Przez 10 lat obrysowywałem satyrycznie byłe województwo jeleniogórskie i w tym czasie nie udało mi się obśmiać np. Piotra Romana wieloletniego prezydenta Bolesławca, który teraz podobno jest mózgiem sztabu Kukiza. No, bo co miałem wyszydzić? Że Roman, który kiedyś był w PiSie miał wiceprezydenta z PO? Że założył strefę ekonomiczną kilkanaście lat przed Jelenią Górą? Oglądałem z zaciekawieniem wieczór wyborczy w TVP info, tradycyjnie we wszystkich sztabach śmietanka towarzyska i ładne panienki, a tu nagle Kukiz i jakiś stadion. Czyżby chłop, który zdobył dwadzieścia procent nie miał sztabu? Czyżby samorządowcy mu nie pomogli? Kukiz opowiada o wolontariuszach, czyżby oni byli w jego sztabie? Gdzie są samorządowcy? Dalej nie rozumiałem dobrego wyniku Kukiza, więc rozłożyłem na części pierwsze siły sztabów wyborczych. Okazało się, że za Kukizem stało mało, nic. Zupełny brak w przestrzeni medialnej. Kilka tysięcy ludzi - nic. Tak się zastanawiam co się stanie kiedy ci ludzie, którzy są w najniższych strukturach społecznych i władzy ruszą do pracy w kampanii parlamentarnej?

Galeria


Komentarze

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-05-19 20:46

Każdy ogląda przez pryzmat doświadczeń.

Mnie absolutnie nie interesuje polityka jednak sama do mnie "weszła" i stąd śledzę pilnie temat.
Dlaczego?
Mój guru (z którym miałem przyjemność korespondować nawet prywatnie) Piotr VaGla Waglowski zainteresował swoim pytaniem Piotra Ziemca (prowadził debatę) i ono padło podczas debaty.
Nastąpiła prawidłowa reakcja kandydatów i podczas debaty i po niej.
To oznacza że ludzie pokroju VaGli są na dobrej drodze (choć może rozłożonej na lata) by przywrócić kraj obywatelom.

Dlaczego Panu to opisuję?

Jedyna nadzieja w młodym pokoleniu, które odkryje lansowaną "debatę publiczną" , której podstawą jest wyłącznie dostęp do informacji publicznej wynikające z tego transparentność.

Naprawa (nawet nie prawa...) w tym kierunku by sprawiła że musi nastąpić "samoczyszczenie" i przynależność partyjna nie ma nic do rzeczy.
(nic w praktyce nie trzeba zmieniać).

O co mi chodzi?

Dokładniej... tutaj:

http://natemat.pl/142937,kiedy-sztaby-ujawnia-finanse-pelnomocnik-dudy-odklada-telefon-my-wysylamy-do-kandydatow-wnioski-o-dostep-do-informacji

Zaznaczę na koniec że dotyczy to wszystkich szczebli "samorządności" i jest z tym gorzej niż źle.

Stąd nadzieja w młodych, którzy często nie poprzestają na zadaniu pytania, ale domagają się odpowiedzi (konsekwentnie).

Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru. :)

maciek: jak brzmiało to pytanie? Pozdro.

Czytelnik😏 @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-05-19 21:53

Młodzież ✌️Nie jest tak naiwna pozdrowionka
Mieszkañ.com😉
maciek: jak?

Czytelnik 😏 @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-05-19 22:25

Za KukiZem stoi muzyka💿🎤🎼🎵🎶🎸bo tutaj !jest jak jest poprostu!
I wiele młodych ludzi ma źle a chciało by mieć lepiej,często wpadają w tzw"doła"
Kiedyś przyglądałem się temu zjawisku,jak młoda pisarka,pisała wartościowe rzeczy na swoim blogu, miała ok 100 znajomych, kiedyś chciała to usunąć,i ukratdkiem udało mi się przeczytać ,prośby przyjaciuł ,że wewnętrzny opis życia oparty na wartościowych słowach, potrafi uspokajać! Kiedyś tylko raz pozwoliła zajrzeć,pewnej kobiecie ,ta nalegając by pisała do jakiegoś czasopisma,zdenerwowała młodego pisarza,co doprowadziło do buntu,dorośli często nie zdajà sobie sprawy że nie jest łatwo zrozumieć młodych,ale okłamywać ich,obiecać,i słowa nie dotrzymać ,to jest jak pluć na Honor. 👽
maciek: nie muzyka za nim stała na wieczorze wyborczym tylko zespół muzyczny. A młodzież oprócz doła ma odlot, ambicje i wyobraźnię.

2 uwagi @ 31.0.3.*

wysłany: 2015-05-19 22:28

nie wiele - lepiej byloby niewiele
light motyw - to raczej z niemieckiego od leitmotiv a nie od angielskiego light
maciek: no właśnie. Masz racje. Ale w tej kampanii to były same lighty i mentole.

Czytelnik 😏 @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-05-19 23:10

Nie wiem jak u was? ale u mnie te emotki są kolorowe !
Bo jedna z koleżanek skarżyła się ,że u niej wyświetla się na czarno -biało jak za komuny🙏.

maciek: u mnie jak za komuny. Może masz pęknięty wyświetlacz?

Czytelnik 😏 @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-05-20 07:50

Maciek dzieęki ,że mi powiedziałeś zajrzę w instrukcje obsługi ,znalazłem tylko po Japońsku🇯🇵Jako-tako a tam pisze tak🈚️🈶🈺🈹🈵🈳🈯️🈴🈲🉐-wybór należał do Ciebie! gwarancja do drzwi lokalu.;) więc moja prawie.5-cio letnia się skończyła,POpatrz jak te firmy ,kłamią obywateli,co za technologist!!!
maciek: polecam też zajrzeć do młynka od kawy

Czytelnik😏 @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-05-20 08:13

Patrze instrukcja była obiecująca z przed 5-Laty.📄
Może to firma obruciła to kota ogonem,co bym drugi raz siè nabrał.💪
Ważne że wycieraczki działają🔎🔎maciek: i nie trzeba ściągać butów

anonimous @ 178.37.213.*

wysłany: 2015-05-20 08:55

"Gazeta Wrocławska" 12 maja 2015:
"...Niedzielny wieczór wyborczy Pawła Kukiza nie bez powodu odbył się nie w Warszawie, a w Lubinie na Dolnym Śląsku. Jednym z głównych promotorów Pawła Kukiza jest bowiem Robert Raczyński, prezydent Lubina. Raczyński już raz próbował zbudować ugrupowanie, które dojdzie do władzy w Polsce. Wtedy postawił jednak nie na Kukiza, a na Rafała Dutkiewicza.

Sztab (Kukiza) postawił na nietypowe pomysły. Głównymi autorami bardzo dobrej kampanii w internecie byli Patryk Hałaczkiewicz, Tymoteusz Myrda i Damian Stawikowski. Ten pierwszy chciał być burmistrzem Bielawy. Jest też koordynatorem biura krajowego ruchu obywatelskiego na rzecz jednomandatowych okręgów wyborczych. Myrda to zaufany Raczyńskiego i radny sejmiku oraz prokurent lubińskiej spółki wodociągowej. Stawikowski, kolejny człowiek z otoczenia prezydenta Lubina, to prezes tutejszego Regionalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Wcześniej odpowiadał także za kampanię samorządową. W sztabie Kukiza działali prezesi gminnych spółek lubińskich. Wśród nich radni sejmiku. Oprócz Tymoteusza Myrdy, który był współtwórcą kampanii internetowej, pomagał także Patryk Wild – wiceprezes wrocławskiej spółki MPK. Kukiza wspierał także Dariusz Stasiak, były radny sejmiku, teraz sekretarz gminy Ścinawa. Pełnomocnikiem wyborczym komitetu Kukiza był Tomasz Ochocki, prezes lubińskiej spółki TVL, właściciela lokalnej telewizji. Sztab Kukiza został nawet zarejestrowany pod tym samym adresem, co siedziba telewizji."
maciek: ciekaw jestem która gazeta ogólnopolska odważy się spróbować przyjrzeć ludziom stojącym za Kukizem?

Czytelnik😏 @ 94.197.121.*

wysłany: 2015-05-20 09:01

Czytaj artykuły niżej swojego bloga.
W każdym areszcie w Polsce odbywa się głosowanie na prezydenta kto zasiada w tych lokalach wyborczych? Ilość głosujących się zgadza tylko wyniki poprzez zmiany karteczek są dziwne.
maciek: zgłoś się na męża zaufania do więzienia, albo niech Cię zgłosi komitet zainteresowany liczeniem głosów

moon @ 46.113.87.*

wysłany: 2015-05-20 09:08

Anomimous - mam nadzieję, że nie podajesz tego wycinka z gw jako sensacji. To normalne, że za zbudowaniem partii muszą stać politycy. Z tego co Kukiz zapowiedział, jesienią będzie próbował jeszcze raz zawalczyć a do tego będzie potrzebował sprawnego zaplecza. Teraz gw rozpoczyna jak sądzę nagonkę na niego, by osłabić jego szanse na jesień. Pożyjemy zobaczymy.maciek: niekoniecznie nagonkę. Czytałem ten tekst trudno ocenić tendencję. Być może jest nawet obiektywny. Myślę, że główny nurt antykukizowy polega na tym, żeby o Kukizie nie mówić, nie pisać, udawać że on nie istnieje, a z nim stoi "nikt", czyli My:)

ocena @ 83.21.251.*

wysłany: 2015-05-20 11:18

Brak prezydenta wszechczasów.Zapytany kiedy spotka się z dziennikarzami ,palnął -jak się wysśpię.I wygrał.AKukiz ,nieświadomie ,stał się idolem oburzonych ,którzy kiedyś w sprawie Acta wyszli na ulicę , dziś poszli do urn.I te urny będą grobem politycznym Kukiza.Bo brakuje Lenina ,który by wymyślił sprawowanie władzy bez struktur i układów z którymi muzyk walczy.?Tymiński miał gdzie uciekać przed oburzonymi zwolennikami.A Kukiz.?maciek: no i jest miejsce dla Ciebie. Zostań Leninem.

Kozi @ 31.61.136.*

wysłany: 2015-05-20 11:25

Za Kukizem stoją tysiące wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas, pieniądze (przelewali swoje pieniądze na konto sztabu). To skutkowało doskonałym wykorzystaniem każdej złotówki! Komoro- i Duda- busy tylko działały na korzyść Kukiza!

Paweł jest silny siłą gniewu społecznego. Jest szczery, bezinteresowny i nieuwikłany - to go odróżnia od kukiełek zależnych od WSI, czy od partii. Polacy budzą się, wzrasta ich świadomość obywatelska - eter podawany przez TVN/TVP/Polsaty i G-Wna przestaje działać!maciek: w kampani parlamentarnej te tysiące wolontariuszy mogą się stać setkami tysięcy.

anonimous @ 159.205.50.*

wysłany: 2015-05-20 11:35

moon @ 46.113.87.* - padło "wytłuszczone" w tekście pytanie to podaję co znalazłem :D To oczywiste że Kukiz sam tego nie organizował i nie tylko przez wolontariuszy - jak pisze Kozi @ 31.61.136.*.

Teraz pytanie jak Kukiz spożytkuje siłę swoich wyborców - czy na tworzenie alternatywnego systemu (TKM) czy na próbę rzeczywistej zmiany, ale to zależy od programu ruchu. Propozycja JOW-ów to nie program, a w dodatku same JOW-y to nie rozwiązanie problemu a raczej jego tworzenie. Popatrz na wyniki wyborów i protesty w GB gdzie 5 mln wyborców nie ma swego przedstawiciela właśnie "dzięki" JOW-om.
maciek: TKM to była PO która teraz jest SKS

anonimous @ 159.205.50.*

wysłany: 2015-05-20 11:36

Dla niewtajemniczonych TKM - teraz k**a MY :Dmaciek: Starość **** Starość

Sylar @ 159.205.88.*

wysłany: 2015-05-20 22:45

W moim odczuciu debata wypadła lepiej niż pamiętna debata przed wyborami parlamentarnymi Donald Tusk vs Jarosław Kaczyński, gdzie panowie siedzieli sobie na fotelikach i zamiast prowadzić merytoryczną dyskusję słodzili sobie tekstami takimi jak:
-"jak mam do Ciebie mówić, Donaldku, Donalduniu" ;
-"mów mi Donek".maciek: ja oglądałem straszną debatę Tusk kontra ś.p. Kaczyński, jak stali na stojąco i strasznie się męczyli w tej debacie. Wywarło to na mnie bardzo przykre wrażenie. Tusk wyglądał jakby go coś wysypało na twarzy. Pamiętam, że narysowałem to na żywo z tv. Jak chcesz mogę Ci wysłać ten rysunek.

Czytelnik 😏 @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-05-20 23:20

Maciek nie lubię polityki,lecz widziałem na własne oczy jak ją ludzie emerytowani ,uprawiajà ,powiem więcej doświadczyłem tego,osaczony dobrocią i opieką musiałem wyjechać.spędze tu jeszcze wiele lat na internecie:) choć by dlatego żeby w kraju było kolorowo⛔️I mniej propagandy,zarabiam więcej niż prezydent a w pałacach też bywam,a na Komorowskiego Propagandę 💩 niedobitki z okrągłego stołu już się kończą , ale! Trzeba też rozumieć, I analizować, jak wyjezdzałem z kraju wysłałem smsa ,do kuratora ,kilka dni potym szef ABW podał się do dymisji , nikt nie mugł o tym wiedzieć tylko twórca ,wiadomości które zmieniały bieg polityki i to nie tylko w Polsce .To jest cena za zniszczone moje życie.maciek: co to był za sms do kuratora? Czy prokuratora?

anonimous, @ 159.205.50.*

wysłany: 2015-05-21 09:24

Z prac Senatu w dniu dzisiejszym :

"...Za wyrażeniem zgodny na zarządzenie referendum zagłosowało 57 senatorów, dokładnie tylu, ilu było obecnych na sali. Żaden z senatorów nie głosował przeciwko, ani też nie wstrzymał się od głosu.

W głosowaniu nie brali udziału senatorowie opozycji. ..."

Gdzie zatem byli senatorowie opozycji w czasie głosowania ??? Dlaczego nie chcieli głosować przeciw propozycji referendum ??? Czy na pewno jest nam w tej sytuacji potrzebny Senat skoro można nie przyjść do pracy ???

Bo wszyscy im płacimy za pracę..... Z naszych podatków !!!!!maciek: ERRATA DO TABELKI: "Kto i co za nimi stoi", kategoria WŁADZA, rubryka PARLAMENT:
KOMOROWSKI - WIĘKSZOŚĆ, DUDA - OPOZYCJA, KUKIZ - BRAK

solidarność @ 159.205.50.*

wysłany: 2015-05-21 11:45

22 kwietnia 1982 Zbigniew Bujak↗, Bogdan Lis↗, Władysław Frasyniuk↗ i Władysław Hardek↗ powołali Tymczasową Komisję Koordynacyjną NSZZ „Solidarność”↗. Działała ona w niezmienionym składzie do 25 października 1987 roku. Jak widać żadnego z Kaczyńskich w niej nie było. Tak więc żaden z Kaczyńskich w żadnych podziemnych władzach Solidarności przez pierwsze 6 lat podziemia nie uczestniczył.

Krajowa Komisja Wykonawcza NSZZ „Solidarność” została powołana 25 października 1987 roku. W skład KKW weszli: Lech Wałęsa (przewodniczący), Zbigniew Bujak, Jerzy Dłużniewski, Władysław Frasyniuk, Stefan Jurczak, Bogdan Lis, Andrzej Milczanowski, Janusz Pałubicki, Stanisław Węglarz; następnie dokooptowano Jana Andrzeja Górnego (15 XI 1987), Antoniego Stawikowskiego i Antoniego Tokarczuka (5 XII 1987), Stefanię Hejmanowską, Henryka Sienkiewicza, Grażynę Staniszewską (9 IV 1988), Zbigniewa Romaszewskiego (25 IX 1988). Jak widać nie było w niej ani jednego Kaczyńskiego.

Osobna kwestia, to nadużyciem jest nazywanie tego ciała „podziemną Solidarnością”. Solidarność nadal była teoretycznie nielegalna, ale KKW działała już całkiem jawnie, nikt jej nie ścigał, nikogo nie aresztowano, miała publicznie znaną siedzibę w Gdańsku, na zebrania żadna SB-cja nie wpadała. W połowie sierpnia 1988 roku władze rozpoczęły z Solidarnością rozmowy, które zakończyły się obradami Okrągłego Stołu od 6 lutego do 4 kwietnia 1989 roku. Sierpień 1988 roku można uznać za definitywny koniec okresu przejściowego między podziemiem a pełną jawnością i uznawaniem (jeszcze nieformalnym) przez władze.

Jedno można na pewno ustalić: żaden z Kaczyńskich nie był „członkiem władz krajowych podziemnej Solidarności” nawet przez sekundę. Nie był nawet członkiem władz tego okresu przejściowego: październik 87 – sierpień 88.

A co z tym sekretariatem i „sekretarzem”, do której to funkcji przyznawali się obaj Kaczyńscy? Faktycznie, od listopada 1987 roku istniał sekretariat KKW i pracowali w nim Kaczyńscy. Czy mogą jednak na tej podstawie podawać się za „członków władz krajowych”?

Sprawę jednoznacznie określa statut NSZZ „Solidarność”. Rozdział IV, paragraf 17 statutu określa jednoznacznie władze związku. Są to: Zjazd Delegatów, Komisja Krajowa, Komisja Rewizyjna. Koniec, więcej nie ma. Sekretariat nie był władzą, a jego pracownicy nie byli członkami władz.

Jarosław Kaczyński uczestniczył w zebraniach KKW jako „sekretarz” nie będący członkiem KKW (gdyby był kobietą pisano by „sekretarka”) od jesieni 1988 roku, czyli pół roku po wyjściu Solidarności z podziemia, po spotkaniu Wałęsy Kiszczakiem, po rozmowach w Magdalence, po powołaniu rządu Rakowskiego. Ogłaszanie się na tej postawie „sekretarzem podziemnej KKW”, to czyste nadużycie, zwłaszcza że sugeruje funkcję sekretarza zarządu, czyli drugiej osoby w zarządzie po prezesie. A tu faktycznie tylko „sekretarz” a nie „sekretarka” ze względu wyłącznie na płeć.

Muszę przyznać, że Lech Kaczyński uprawiał życiorysowej mitomanii znacznie mniej, ale później, po jego śmierci, nadrobił za niego jego brat. Nie znalazłem ani jednej wzmianki autorstwa Lecha Kaczyńskiego, w której przypisywał by sobie istotną rolę w strajku w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 roku. Wręcz przeciwnie, na początku lat 90, w prywatnej rozmowie powiedział mi, iż żałuje, że nie brał w tym poważniejszego udziału. Nie chcę rozstrzygać, ile czasu i kiedy Lech Kaczyński w stoczni był. Są na ten temat rozbieżne relacje, a dokumenty nie są jednoznaczne. Pozostańmy przy tym, co jest jednoznaczne.

Na liście doradców MKS Lech Kaczyński nie figuruje. Adam Borowski powiedział mi, że Lech Kaczyński „był doradcą, ale Mazowiecki nie zgodził się na wpisanie go na listę doradców”. Dla mnie jest to jednoznaczne: nie ma go na liście doradców, to doradcą nie był. Muszę tak kategorycznie rozstrzygać, bo dziś bardzo wielu ludzi, którzy kompletnie nic nie robili, podaje się za doradców Solidarności. To jest pojęcie wysoce niejasne i mgliste. Jeden z prawicowych posłów, pod koniec dekady Jaruzelskiego, przychodził do nas do domu, pił herbatkę i mówił do mojej żony: „niech Krzysiek uważa, bo to co robi jest bardzo niebezpieczne”. Niedawno słyszałem, że był „doradcą podziemnej Solidarności”. No właśnie takim był doradcą.

Pomińmy powszechnie znany incydent w czasie obchodów rocznicy strajku w stoczni, gdy Jarosław Kaczyński wygadywał ewidentne kłamstwa na temat roli swojego brata w tym strajku. Zajmijmy się kłamstwami poważniejszymi.

Wedle najnowszej wersji kłamstwa życiorysowego, która go dotyczy, Lech Kaczyński był „autorem 21 postulatów” strajkowych i „autorem tekstu porozumień sierpniowych”. Myślę, że głosząc te kłamstwa Jarosław Kaczyński pobił absolutny rekord świata.

21 postulatów strajkowych sformułowała w nocy z 3 na 4 dzień strajku specjalna komisja wyłoniona z członków komitetu strajkowego. Nie było w niej (ani w komitecie) Lecha Kaczyńskiego. Komisja była potrzebna, bo w zakresie postulatów panował kompletny chaos. Domagano się na przykład wystąpienia z Układu Warszawskiego, głoszono: „precz ze Związkiem Radzieckim”. Takie postulaty groziły natychmiastową inwazją milicji i końcem strajku.

Odpowiedź na pytanie, kto był autorem 21 postulatów, jest następująca: bardzo wielu strajkujących zgłaszało postulaty, a komisja jedynie dokonała wyboru i uporządkowania. Żadna jedna osoba nie była „autorem tekstu 21 postulatów”. Żadne źródła z tamtych dni nie potwierdzają obecności w tym czasie w stoczni Lecha Kaczyńskiego.

Podobnie jest z autorstwem tekstu porozumień kończących strajk. Żadna jedna osoba takim autorem nie była. Tekst porozumień był negocjowany punkt po punkcie z delegacją rządową. Jeśli w ogóle mówić o autorstwie tego tekstu, to autorami byli zbiorowo wszyscy uczestnicy tych negocjacji, a tych dokumenty wyliczają jednoznacznie:

Po stronie strajkujących: Lech Wałęsa, Andrzej Kołodziej, Bogdan Lis, Lech Będkowski, Wojciech Gruszewski, Andrzej Gwiazda, Stefan Izdebski, Jerzy Kwiecik, Zdzisław Kobyliński, Henryka Krzywonos, Stefan Lewandowski, Anna Pieńkowska, Józef Przybylski, Jerzy Sikorski, Lech Sobieszek, Tadeusz Stanny, Anna Walentynowicz, Florian Wiśniewski.

Po stronie rządowej: Mieczysław Jagielski, Zbigniew Zieliński, Tadeusz Fiszbach, Jerzy Kołodziejski.

Koniec, nikt więcej. Jak łatwo zauważyć, Lecha Kaczyńskiego tu nie ma.

maciek: Czemu Ci panowie których wymieniłeś jednym tchem nie byli obecni na demonstracjach solidarności ostatnich 5 lat, a Kukiz był? Historię znam i rozumiem to co się wydarzyło. Bardziej ciekawi mnie co sądzisz o współczesności?

solidarność @ 159.205.50.*

wysłany: 2015-05-21 15:26

PiS jest swego rodzaju fenomenem na polskiej scenie politycznej – pierwszą od czasów PZPR partią, której cała propaganda oparta jest na kłamstwie, konfabulacji, insynuacji, oszczerstwie. Mimo pozorów spontaniczności, PiS-owskie kłamstwo jest świadome, starannie przemyślane i rozpisanie na role. Całe działanie tej partii oparte jest na złych emocjach, zawiści, kompleksach, zainteresowaniu innym człowiekiem tylko po to, by mu zaszkodzić, znaleźć na niego haka, zgnoić, poniżyć, skompromitować, zabrać (jeśli się czegoś dorobił). Żeruje na najniższych ludzkich instynktach, przede wszystkim zawiści, myśleniu, że ważniejsze od tego, bym ja miał, jest to, by inny nie miał. Dla małych zakompleksionych ludzików, kompletnych miernot, nieudaczników, nie ma większego szczęścia niż oczernienie, oplucie kogoś, komu do pięt nie dorastają. Stąd rozpuszczanie plotek, zbieranie „haków” i cała zorganizowana „szczujnia”, począwszy od gazetek, które niczym innym się nie zajmują, poprzez całą armię sterowanych internetowych trolli.

maciek: Powiem jak Bronek w debacie. Czemu Pan nie odpowiedział na moje pytanie? Ale Pan nie odpowiedział na moje pytanie. Pan nie odpowiada na pytania tylko swoje. :) Pozdrawiam.

Kozi @ 79.191.252.*

wysłany: 2015-05-21 15:31

@Maciek: mam nadzieję, że będą te setki tysięcy wolontariuszy - działające choć przez chwilę dla kraju. Jednak czas pracuje na niekorzyść. Media systematycznie rozwadniają ruch - przynajmniej w mojej wiejscowości (Kielce).
maciek: Elektorat Kukiza nie ma zaufania do mediów głównego nurtu. Więc Kukiz ma gwarantowane 20%. Media mogą tylko pomóc zdobyć jeszcze większy elektorat. Nie są w stanie zaszkodzić. Niektóre media dolnośląskie już zaczęły pozytywnie pisać o zapleczu Kukiza.

solidarność @ 159.205.50.*

wysłany: 2015-05-21 15:51

PiS to nasza współczesność - NIESTETY !!!


maciek: Radzę Panu się wyleczyć z radykalizmu. Ja się wyleczyłem.

Ferdek @ 77.254.99.*

wysłany: 2015-05-21 16:09

"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże moglibyśmy dowodami obalić?!"-Fryderyk Nietzsche

maciek: wnuczka Nietzschego przekazała uroczyście Hitlerowi laskę dziadka. Tylko że tą laską Fryderyk bił do krwi nacjonalistów :)

Czytelnik @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-05-21 19:28

Już dziś w systemie nie ma na emerytury pieniędzy ,co wy powiecie za kilka lat?
PO zataiła raport
maciek: ciekawe co jeszcze?

xyz @ 37.128.0.*

wysłany: 2015-05-21 20:12

Proponuję wszystkim poczytać "rykowisko" na Jelonka.com... Poziom głupoty większości wpisów jest porażający. Wylewa się z tego szamba potok nienawiści, pomówień kłamstw. Dziwię się że Jelonka toleruje coś takiego gdy kandydat PiS mówi o łączeniu i likwidowaniu podziałów ! Jeśli ma to tak wyglądać w praktyce to ja wysiadam... Wszędzie byle nie w Polsce !

maciek: sami to piszą i sami to roznoszą

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-05-21 21:02

@xyz - nie ma się czym podniecać.
Nawet nie wiadomo czy to piszą zwolennicy, czy przeciwnicy ...i kogo?.

Zakładając że Polska jest państwem prawa, a Konstytucja to podstawa - wybór miedzy PO a PiS schodzi na dalszy plan.

Ja jako zagorzały przeciwnik PiS idę głosować na Dudę z czystej pragmatyki.
Może uda naruszyć się tzw "mono-władzę"(?).
Problem będzie jak wygra !
Jak wtedy w wyborach jesiennych zagłosować, by nie wróciła "mono-władza" ?
(to będzie problem, ale wierzę w "kukizomanię")

Dlaczego tak mi na tym zależy?

Gdyż jak coś spieprzy jeden organ władzy, to drugi nie będzie tego tuszował.

Jak dołożymy do tego tzw. podstawy "debaty publicznej" (tu nie chodzi o gadanie, dla gadania) jest nadzieja że prawo zacznie działać wśród urzędników (rozmaitego szczebla, bo kontrola z innej opcji).


maciek: ciekaw jestem czy jakiś zagorzały przeciwnik PO pójdzie w niedzielę zagłosowań na Komorowskiego? Coś cienko widzę kolejną propagandę sukcesu czyli sondaż z przewagą na Bronka.

xyz @ 37.128.0.*

wysłany: 2015-05-21 21:27

Dzidek @ 78.88.138.* - chodzi o to że to poziom naszej polityki.... "wyborcy" to piszą, "politycy" to aprobują, "media" to tolerują.... nie ma to nic wspólnego z demokracją wolnością słowa, tolerancją.... chory kraj, w którym nie warto żyć bo jest pełno "pouczaczy" którzy wiedza jak ciemny lud ma postępować ! póki się to nie zmieni trzeba emigrować i to szybko !!!

maciek: media uprawiają propagandę.

Czytelnik 😏 @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-05-21 22:13

To Kim jest ,Pan .Kucharski ,skàd się wzioł?kto POwie skàd się wzioł emery toes Pan?

maciek: nie wzioł tylko wziął

Czytelnik 😏 @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-05-21 22:17

Panie!!!Kucharski!!!płaci,Panu -pro Covili czy przyjaciel,potentate ,od nieruchomości,w Jelniej Gor⛄️E💩


maciek: to nie ten blog

Duch Gór @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-05-21 22:25

Aż se ro🌟💤biłem głowę o Kant ,Poduszki jak mi się,przyśniło że komorowski wygra, co za koszmar ,nigdy nie wrucę do tego POdoła!!

maciek: wiedziałem, że to Ty. Wyłączam Twoje następne posty na temat Kucharskiego. Pisz do niego.

Duch Gór🗻 @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-05-21 22:56

Widziałeś Maćku ,jeszcze przez dwa dni ostatnie było,zdięcie PANA Kusiaka ,na Jelonka.COM. A teraz wpis znikł!!!👏
maciek: nie widziałem, nie zaglądam

ewa wolności pic @ 31.61.138.*

wysłany: 2015-05-22 07:49

Debata to teatrzyk dla motłochu
Cccp to zaciśnięta pięść Komora i prawy palec wskazujący gest CHrystusa,Waszyngtona czy Bartoszewskiego? Teoria Darwina i Spensera się kładzie to nie walka o kęs to walka być albo nie być w księgach historii.

maciek: przegapiłem debatę. Chyba było coś ważnego, bo nie można jej znaleźć na stronie tvn :}

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-05-22 08:17

Jednak debata (już kolejna) u mnie zasygnalizowała niebezpieczny problem.

Ja wczoraj po ok. 1h poszedłem do komputera poczytać "z informatyki".

Żona po 40 min (czytała i tak książkę) - poszła do sypialni czytać w spokoju, stwierdzając ze nie idzie wcale głosować (nawet straszenie seksem nie pomaga).

Córka mi rano napisała na gg (nie ma TV, tylko "internet") że to co widziała sprawia ze nie idzie glosować.

Naprawdę poważnie się zastanawiam że jak do jesieni zrobią: debaty, referenda itp - część społeczeństwa się podda (straci całkowicie zainteresowanie "tym teatrem").maciek: co tam było na tej debacie?

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-05-22 10:35

Odpowiadam na pytanie (chyba retoryczne).

Prezydent Komorowski zarzucał nie będącemu prezydentem Dudzie że ten drugi nic nie zrobił jako Prezydent.
Ten drugi (kandydat) ripostował że Komorowski przez tyle lat nic nie zrobił jako Prezydent.

I tu wyśmienicie wybrnął p. Komorowski.

CELNIE zripostował że przez ostatnie 2 tygodnie prezydentury zrobił więcej niż on (Komorowski) i poprzednicy przez wiele lat !!!

Riposta tym celniejsza że na koniec zapytał Dudę (pośrednio) a jakie On ma sukcesy jako Prezydent?

To był szybki nokaut techniczny i poszedłem robić co innego.maciek: Nie było retoryczne. Interesowało mnie to co tam było. Ale z tego co piszesz to, nie żałuję że nie oglądałem.

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-05-22 11:18

/można połączyć w jeden wątek, bo trzymam się konwencji tego bloga/
-----------------------------------------------

To wyżej już potwierdzają sondaże:
Ostatni (po debacie wśród "nn" - na kogo zagłosujesz):
Komorowski - 72%
Duda - 47%
Nie wiem - 6%

Nieznani znajomi znając działania komisji wyborczych wieszczą taki finał ze 100% pewnością:

Komorowski - 54%
Duda - 51%

Po ewentualnym ponownym przeliczeniu (ręcznym):

Komorowski - 56%
Duda - 54%

Od siebie dodam że przegranego Dudy wynik i tak mnie zadowala, gdyż uzyskać ponad 50% to i tak nieźle !maciek: Z tych sondaży co podałeś wynika że mamy od 105 do 119% Polaków. W tym kraju jest to możliwe w sondażach i w wynikach głosowania. :)

Czytelnik😏 @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-05-22 13:41

Ja mam duży portal i prowadziłem sondę internetową to obecny prezydent blado wypadł 20% Duda 80% coś sie zagalopował 🏇obecny prezydent przypuszczam ,że go wyborcy z siodła wysadzą w Niedziele🐎👀

maciek: W internecie zawsze wygrywał Korwin

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-05-22 17:46

@czytelnik - coś w tym musi być, gdyż "nieznane i niezależne" źródła mówią o odwróceniu tendencji i teraz:

Komorowski - 62%
Duda - 87%
Nie wiem - 16%

Ci sami (nieznani znajomi) znając działania komisji wyborczych wieszczą taki finał głosowania ze 100% pewnością:

Komorowski - 59%
Duda - 83%

Po ewentualnym ponownym przeliczeniu (ręcznym) dodając głosy nieważne:

Komorowski - 54%
Duda - 54%
nieważnych - 79%

Co to się porobiło.

maciek: hm teraz to jest 190%. Ale jak mówią socjolodzy w tv. Najważniejsza w sondażach jest tendencja. Czyli im bliżej wyborów tym bardziej tendencja zwyżkuje. Myślę że w niedzielę wyjdzie 80mln. Polaków
Jak żyć? (i kogo o to pytać)

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-05-22 18:10

Na koniec chcę przeprosić za niedopełnienie obowiązków wobec prowadzącego blog i odpowiadam na jego fundamentalne pytanie z tematu (nie ma "bolda" - to "Caps"), które powtórzę:

KTO STOI ZA KUKIZEM?
-----------------------------------
Trochę to trwało, ale wreszcie mam odpowiedź.

Podstawa jest tutaj:

http://t-eska.cdn.smcloud.net/common/7/9/s/796260s82K.jpg/ru-0-r-650,0-n-796260s82K.jpg

Z lewej stoi Janina K.
Po prawej Bożena C. , Dorota M. i Tadeusz R.
Na dalszym planie rodzina, znajomi i statyści.

Politycznie nie da ich się sklasyfikować , bo P.Kukiz stoi tyłem do nich, a wtedy lewa strona może się stać prawa.

Moi znajomi (pewne, nieznane mi źródło) dokonali jednak skomplikowanej obróbki graficznej i odwrócili P. Kukiza.

Jedna jak P. Kukiz stoi teraz plecami do obiektywu to stoi za nim tylko "fotograf".

Powstaje znowu kłótnia, gdyż fotograf sylwetką przypomina jednym P. Komorowskiego, drugim P. Dudę zaś trzecim...fotoradar (?).

Wiadomości pewne (jak poprzednie).maciek: Znam Tadzia R. Ale nie Rydzyka, chyba stanie za Kukizem. Odpowiedź jest w mojej galerii zdjęć. Kliknij na tabelkę.

Czytelnik👽 @ 92.40.248.*

wysłany: 2015-05-22 20:06

Bronisław wie że w drugiej gonitwie🏇

Przegra🐎

Z młodym wykształconym !!! DUDA✖️✌️

ewa wolności pic @ 31.61.138.*

wysłany: 2015-05-23 07:03

Od 2004roku celowo oddawałam głosy nieważne.spacerek dla zdrowia i obowiązek Polaka tak nas ukształtowała peerelowska władza . Nie mają na mnie żadnego haka a dalej telefony mam na podsłuchu.W tym roku oddaje głosy ważne .idziemy z własnym długopisem,świeczką i moja parafka na odwrocie(copyryng).pole bez krzyżyka powoskowane by nie wstawili mi drugiego krzyża.fotki mile widziane dla wnuków. Nie zabrania fotografować ustawa o prawie wyborczym.P.s. do komisji wyborczych zapoznajcie się z ustawami by było Wam i nam miło głosować moglaby byc cichutka muzyka poważna w tle.

Dobry wieczôr🙇 @ 92.40.248.*

wysłany: 2015-05-23 22:54

Robimy zdięcia ✖️I wstawiamy na Fb 👍

malwina @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-05-23 23:29

Ja tez jestem za i przeciw propagandzie ;-)

Czytelnik-Nick @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-05-23 23:36

Malwina używasz mojego Ip jak Ty to robisz?

Ola z przedszkola @ 217.42.83.*

wysłany: 2015-05-23 23:41

To musiał być przypadek ,od 1989 przypadki chodzą po ludziach ...

Duch Gór🗻 @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-05-24 00:29

Ola Nie używaj mojego Ip:(

maliwina @ 217.42.83.*

wysłany: 2015-05-24 00:37

Duch Gór proszę nie korzystać z mojego IP !!

Duch Gôr🗻 @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-05-24 00:39

Co za Propaganda a już myślałem że jestem głupi bo !biedny👤Cicho ciemny
Bede Cicho ,I nie będę Ciemny👤

Ola że co @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-05-24 00:42

Co ja widzè propaganda Nie działa 💂

Dobry wieczór 🙇 @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-05-24 01:06

Malwina Ty Nie możesz FAŁszować Nic-Kow

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-05-24 18:17

Do moich ostatnich wpisów o frekwencji (i tematu) dołączam link (który nie narusza ciszy wyborczej):

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jXO8g-qlPBg

Ps - czyżby zaglądali na tutejszy blog?

Duch Gór🗻 @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-05-24 22:48

💬Pan Andrzej Duda. Prezydentem .serdeczne gratulacje .
😉🌞

Dzidek @ 78.88.138.*

wysłany: 2015-05-25 10:05

Życie "zmusza" mnie bym był monotematyczny:

Kto ma kalkulator by zsumować wyniki z tego cytatu w onet(?):

"06:37 W okręgu jeleniogórskim wygrał urzędujący prezydent Bronisław Komorowski, na którego zagłosowało 55,95 proc. wyborców. Kandydat PiS Andrzej Duda zdobył 45,18 proc. poparcia."

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wybory-prezydenckie-2015-ii-tura-sondazowe-wyniki-frekwencja-pkw/m5xlbg

Jaś Fasola @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-05-26 00:31

⛔️Polonia ma swojego ,prezydenta!!! I tak traktują go obywatele za granicą, ale fakt jest taki że wybraliśmy mniejsze zło AndrzejaDUdę .maciek: myślę, że czasy wyboru mniejszego zła, minęły.

Polonia wybrała @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-05-26 00:41

I w 1 turze wygrał ich kandydat,w drugiej też. Tu propaganda nie działa tylko system!!!

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: