Kilka słów o mnie

grafik
nauczyciel
wichrzyciel
szyderca

więcej w zakładce: "o mnie"

.

Podziel się z innymi

| |

PIS w JG znowu przegra, czyli "wygra"

2015-08-26 22:31
Czy jeleniogórski PiS znowu przegra wybory parlamentarne, a potem ogłosi, że to był największy sukces w historii jeleniogórskich notowań? Wszystkie plotki wskazują, że nie. Czyli tak.

Liderem Jeleniej Góry będzie główny przegrany poprzednich wyborów. Chodzi o pana Lewandowskiego który w wyborach prezydenckich zajął 3 miejsce. Przypomnijmy sobie ostatnie wybory jak dawali sobie radę kandydaci PiSu na Dolnym Śląsku. We Wrocławiu kandydatka o mały włos nie wyrolowała Dutkiewicza. W innych miejscowościach; większych i mniejszych druga tura toczyła się pomiędzy kandydatem PiSu i PO. W jeleniej pomiędzy kandydatem PO i PO przy czym jeden z poparciem Lewandowskiego i to chyba jest właśnie ten wielki sukces. Ten trzeci kandydat (Lewandowski) nie zdobył zaufania mieszkańców miasta wtedy, a teraz nie może liczyć nawet na wsparcie lokalnych działaczy swojego ugrupowania. Ci starzy uważają go za zbyt niedołężnego, a ci młodzi za zbyt układowego. Być może jedni i drudzy są zazdrośni. Przecież kandydat zajął 3 miejsce... Jest to możliwe, ale co to za lider, który tego "wielkiego" sukcesu nie potrafił skonsumować i przekuć na poparcie wewnątrz struktur?

Plotka głosi, że taki kształt list zamarzył się liderce regionu, która może spać spokojnie w trosce o swój wynik. W tym uśpieniu nie dba o wynik partii. Pani Marzena boi się skonstruować listę która mogłaby zdobyć 5 mandatów. Celuje w 1-3. Przy trzech będzie to już kolejny wielki sukces.

Oprócz plotek, sprawa kształtowania listy okręgu jeleniogórsko-legnickiego, powoli wylewa się do internetu, gdzie dyskusja zażarta toczy się wokół kandydatów z Jeleniej Góry. Skupmy się na osobie, która jest najbardziej rozpoznawalną osobą w Jeleniogórskim PiSie. I to nie bynajmniej z powodu, że narysowałem ją kilka razy w lokalnej prasie i portalach. Oliwer Kubicki, nie potrafi rozpychać się łokciami, a nawet chwalić osobistymi sukcesami. O tej tezie najlepiej świadczy historia którą usłyszałem, chyba z 10 lat temu, w redakcji którą trudno byłoby podejrzewać o sympatię z PiSem. Opowiadano o tym jak pewien dziennikarz pojechał do pałacu prezydenta Lecha Kaczyńskiego i spotkał tam Oliwera, który pełnił rolę współgospodarza. Opowiadano o tym bez gula, ale z wielką ciekawością, bo nikt nie rozumiał jaką pełnił tam funkcję? Spytałem Oliwera bezpośrednio, zamiast roznosić plotkę dalej. Opowiedział mi o tym jak ściągnął go tam Stasiak i jak potem organizował różne konferencje m.in. z Kamińskim na temat walki z korupcją. Wyjaśnił mi również dlaczego się tym nie chwali, tłumacząc, że było to w ogólnopolskich mediach i nie ma sensu tego rozdmuchiwać...

Dlaczego zabrałem głos na temat jeleniogórskiego PiSu? Do tej pory rysowałem wszystkich, ale niezbyt chciało mi się stukać w klawiaturę żeby opisywać opozycję. Otóż przypomniało mi się jak po poprzednich wyborach zostałem zaproszony na "Spotkanie z osobami które popierały Prawo i Sprawiedliwość w wyborach samorządowych w Jeleniej Górze". Mój ówczesny brak satyry na lokalnych prawicowców został odczytany przez przewodniczącego PiSu w Jeleniej Górze Ireneusza Łojka jako duże wsparcie. Z zaproszenia skorzystałem. Zjadłem kolację. Dostałem list od prezesa Kaczyńskiego. Wysłuchałem przemówień. Nie wiem czy mnie znów zaproszą po najbliższych wyborach? Czy mój wpis bardziej zaszkodzi niż pomoże, ale przynajmniej będę czuł się sympatykiem, a nie przypadkowym gościem.

Galeria


Komentarze

aleks @ 82.139.16.*

wysłany: 2015-08-26 22:57

Kubicki jest młody, zdolny, nie pasuje do szablonu Pisowca. Pewnie go się pozbędą :)

maciek: Jelenia jest 10 lat w plecy za resztą Polski. Jeżeli się go pozbędą to pójdzie do prezesa.

Marcin Kaflik @ 213.238.123.*

wysłany: 2015-08-26 23:10

To tak nas widzą na mieście? Czyli sporo pracy jeszcze przed nami. Dzięki za kopa w ****ę! - przyda się

maciek: polecam się na przyszłość.

plotkarz @ 80.50.148.*

wysłany: 2015-08-26 23:11

plotki głoszą, że w jeleniogórskim Pisie ostatnimi czasy sporo się zmienia. Pojawiły się dużo ambitniejsze postacie dzięki którym może być ciekawie. Przykład Kubickiego, który dojrzał i wychodzi z cienia można podać jako pierwszy. Jak będzie ostatecznie Czas pokaże ale plus za wykonanie pierwszego kroku się należy.

maciek: gdzie ten pierwszy krok? Ja nie zauważyłem. Jak dla mnie to same minusy.

To było TAK! @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-08-27 00:11

A czy Pan Bronisław Komorowski mając 70% poparcia wygrał?

Ja życzę mieszkańcom ,rozsądnego wyboru !

Pozdrawiam ☝️maciek: miał 70%, przegrał, a książka dalej bez recenzji.

mirol @ 46.77.124.*

wysłany: 2015-08-27 00:12

Nie wiem, tylko czego ma się bać pani poseł. Nie ma na razie kim jej zastąpić. A każdy z jej otoczenia tylko by wzbogacił listę.
maciek: to w takim razie z czyjego otoczenia jest Lewandowski?

wróżka idzie referendować @ 31.61.138.*

wysłany: 2015-08-27 01:21

Po co rozdrabniać się.Polak głosuje na Polaka ,babci wola taka
maciek: dobre, to może teraz coś o dzuadq

Realista @ 159.205.93.*

wysłany: 2015-08-27 07:56

PIS w JG to kpina. Widać jedynie Szymańskiego. Co mnie obchodzi Kubicki, skoro jego postać pojawia się dopiero w momencie gdy zbliżają się wybory. Jak trzeba załatwić sobie stołek na kolejne kilka lat to Kubicki ubiera się w garniak i lata po osiedlu zbierając podpisy. A tak to echo.

Wiem, że być opozycją w JG przy Marcinku to się wszystkiego odechciewa, ale to nie oznacza, że przez całą kadencję nie będzie się palcem kiwać.


maciek: Realnie i poważnie patrząc na Szymańskiego to nie jest najaktywniejszy członek PiSu. Szymański jest najaktywniejszym jeleniogórskim radnym biorąc pod uwagę wszystkie ugrupowania, grupki, oraz to zaplecze Marcinka, które same siebie przebija. Niestety Szymański nie jest kandydatem na kandydata na posła. Gdyby nim był pewnie przebiłby się i został wybrany przez władze partii i w końcu przez wyborców. Byłby najlepszym posłem Jeleniej Góry. W końcu mielibyśmy przedstawiciela w parlamencie którego byłoby widać często a nie raz na całą kadencję. Jestem przekonany, że nie powstydziłby się go ani jeden Jeleniogórzanin. Zagalopowałem się, rozmarzyłem, przestałem być realistą sorry.

bronekj @ 178.37.209.*

wysłany: 2015-08-27 11:31

www.****.com/news,single,init,article,59576

Wieści z obozu Kukiza

"W procesie wyłaniania kandydatów brał udział specjalny zespół złożony z reprezentantów okręgu legnicko-jeleniogórskiego, wałbrzyskiego oraz wrocławskiego. Wśród nich był jeden jeleniogórzanin – Robert Prystrom, co powoduje, że znany działacz nie znajdzie się na liście. - Zasada jest taka, że w skład zespołu wchodzą ludzie nie będący na listach kandydatów do parlamentu – tłumaczy Paweł Wilk, który potwierdza, że czynione są starania, by Paweł Kukiz w swoją trasę koncertowo-wyborczą wpisał również Jelenią Górę. Z pewnością nie nastąpi to do 6 września, bowiem kalendarz muzyka jest już zapełniony. "

Widać że susza bo brak wody odsłania dawno zatopionych - Prystroma i Wilka.....
maciek: a co ma jeleniogórski Kukiz do jeleniogórskiego PiSu? Co ma Jelonka do JG24? Nie qmam. OCB?

zBIGs @ 87.105.136.*

wysłany: 2015-08-27 12:13

Oceniałbym szanse PiS-ub w JG wyżej, ale z zupełnie innej przyczyny. Jest nią poziom konkurentów z PO a szczególnie kandydat do Senatu. Mam nadzieję, że po wyborach dalej będzie pisał na swoim blogu tylko o cenach światowych paliwa (ciekawe skąd ta ściąga ;).
maciek: Oczywiście że przy ostatnich wysokich ogólnopolskich notowaniach PiSu i miernocie jeleniogórskiej PO. Wybory powinny być bardzo wysoko wygrywane przez PiS w Jeleniej Górze. O jakiego kandydata na senatora Ci chodzi?

Gandalf Szary @ 31.61.137.*

wysłany: 2015-08-28 14:47

PIS jest po prostu tak samo skorumpowaną partią jak każda inna. Jedni są prawi, drudzy sprawiedliwi, a większość to tylko trotumfaccy posłanki ziemi kamiennogórskiej afiliowanej w Jeleniej Górze. Jak zwykle ludzi, z którymi można porozmawiać jak na lekarstwo. Bo czy ktoś widział na listach R.Szymańskiego, O.Kubickiego ? Czytam w najpoczytniejszym brukowcu kotliny, że trwa zażarta walka o miejsca na listach ... Ani chybi pojawi się dinozaur T.Lewandowski, który miejsce u prezesa wszystkich prezesów zawsze miał będzie. Ale, wracając, może tak nareszcie zaczniecie sie zajmować, drodzy, spełnieni i niespełnieni kandydaci na kandydatów ludźmi, którzy maja na was oddać głosy?! Gdzie miejsca dla młodych na waszych listach?! Jesteście tak samo zdeprawowani i zespuci jak jaśniepanujaca nam platforma obywatelska. Dużo można by napisać np. o tym, że bardziej charyzmatycznym i prawym kandydatem z PIS-u jest ...lewicowiec i członek SLD Robert Obaz. Ale takie informacje działaja na was jak święcona woda na diabła. Od prawa i sprawiedliwości dzieli was przepaśc jak Anastazję od cnoty czystości. Ideowość znacie jedynie z opowiadań o opowiadaniach. Wiele bym jeszcze napisać mógł, ale szkoda mi nadużyć pióra i atramentu (ci, którzy biblię czytaja wiedzą o co chodzi ;)). Kończę słowem, którego może nie zrozumiecie, ale odnosi sie do was z pewnością:
"Lecz nade wszystko - słowom naszym,
Zmienionym chytrze przez krętaczy,
Jedyność przywróć i prawdziwość:
Niech prawo zawsze prawo znaczy,
A sprawiedliwość - sprawiedliwość.
Niech więcej Twego brzmi imienia
W uczynkach ludzi niż w ich pieśni,
Głupcom odejmij dar marzenia,
A sny szlachetnych ucieleśnij."

Co, że Tuwim to Żyd? No, pewnie... Przypomnieć pozwolę sobie szlachetnym państwu, że Jezus Chrystus, na którego się często powołujecie też nim był. Amen.
maciek: Żydzie przed Mojżeszem byli niewolnikami. Od Mojżesza Ludem Wybranym. Od Salomona panami świata. Od wcielenia do Imperium Rzymskiego niewolnikami o specjalnym statusie. Przed Chrystusem sekciarzami. Od Chrystusa do IIIw we Wschodnim Cesarstwie a V w Zachodnim zwalczającymi się sektami. Wygrała sekta Chrystusa, która dopuszczała do siebie nieobrzezanych. Do II woj.sw. Diasporą o charakterze kulturowym w tym bardzo mocną stroną był aspekt ekonomiczny, natomiast religijny pełnił rolę reprezentacyjną. Po IIwoj.św w warstwie biedoty żydowskiej - mniejszością narodową wykorzystywaną przez Stalina do urzędów i służb, w warstwie ateistycznej zaczęli wyznawać nową religię której główną świątynią stał się Obóz Koncentracyjny w Oświęcimiu. Po 68 część Żydów stała się państwowcami, np Żydzi Rosyjscy i Abisyńczycy (Etiopczycy) Czarni Żydzi zwani Szelaszami.

Wstawianie Żyda Chrystusa v/s lęku mohera i rydzyka jest płytkie i frywolne. Wielu dobrych i złych ludzi byli Żydami i co z tego wynika?

Przypisywanie ksenofobii zwolennikom i sympatykom PiSu to bzdura. Z prostej przyczyny. Lęk przed nieznanym np. przed Żydem, Masonem, Zawiłą wynika z tego, że to jest nieznane.

Jeżeli możesz pisać więcej, to pisz. Chętnie z Tobą porozmawiam na tematy historyczne, polityczne, artystyczne, lokalne. Ale pisz konkretnie o co Ci chodzi.

Baju @ 94.197.120.*

wysłany: 2015-08-29 09:32

PLATFORMO - ZABIERAJ BEZKARNYCH I SKORUMPOWANYCH: URZĘDNIKÓW, SĘDZIÓW, PROKURATORÓW, KOMORNIKÓW I WON NA ŚMIETNIK HISTORII.maciek: precz z; caps-lockiem, majuskułą, wielką literą, literą zaczynającą zdanie, literą drukowaną.

Baju @ 94.197.120.*

wysłany: 2015-08-29 11:10

Jak ten GUS kłamie Pani Premier!
W ubiegłym roku w skrajnym ubóstwie żyło 7,4 proc. Polaków egzystujących w gospodarstwach domowych. To tyle samo ile w roku poprzednim - wynika z danych GUS.
Ale to tylko średnia dla całego kraju. Bo w aż połowie województw zamiast stabilizacji albo spadku skrajnej biedy mieliśmy jej wzrost.
Najwięcej niedostatku jest od lat w woj. warmińsko-mazurskim. W ubiegłym roku w tym regionie prawie 15 proc. ludności żyło w skrajnej biedzie - to aż dwa razy więcej niż przeciętnie w kraju.
Wydatki tych osób były mniejsze od minimum egzystencji ustalanego przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych. Obejmuje ono tylko takie wydatki, które pozwalają na zakup skromnego wyżywienia i utrzymanie bardzo małego mieszkania. Ale nie ma wśród nich na przykład kwot przeznaczanych na komunikację lub kulturę. W ubiegłym roku takie minimum dla jednoosobowego gospodarstwa wynosiło zaledwie 540 zł, a dla czteroosobowego (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci) - 1458 zł.
Skąd wysoki odsetek ubóstwa w Wielkopolsce? Choć region jako całość szczycił się w ubiegłym roku najmniejszym w Polsce bezrobociem, to w wielu powiatach było ono w grudniu bardzo wysokie - na przykład w powiecie konińskim stopa bezrobocia wyniosła 17,3 proc., w powiecie wągrowieckim 16 proc., a w powiecie złotowskim 15,1 proc.
A z badań GUS wynika, że to właśnie bezrobocie sprzyja powstawaniu biedy. W ubiegłym roku wśród gospodarstw domowych, w których przynajmniej jedna osoba była bez pracy, 15 proc. żyło w skrajnym ubóstwie, a gdy przynajmniej dwie osoby nie miały zajęcia - aż 33 proc.
Na biedę wpływ ma też poziom urbanizacji poszczególnych obszarów naszego kraju. Zasięg skrajnego ubóstwa na wsi (11,8 proc.) jest ponad dwukrotnie większy niż w miastach (4,6 proc.).
Pauperyzacji sprzyja również wykonywanie niskopłatnej pracy. To dlatego w regionach z najniższymi wynagrodzeniami biedy jest najwięcej. Wśród nich jest statystycznie zamożna Wielkopolska, w której PKB per capita jest o 8 proc. większy od średniej krajowej, ale wynagrodzenia są tam niższe od niej o ponad 10 proc.

Obywatel @ 188.29.165.*

wysłany: 2015-08-31 10:52

BUL Lewatywa polityczne truchło : "My się na tym znamy, my wiemy jak przeprowadzić odpowiednie reformy. Mamy pełne szuflady ustaw!"

"Już wkrótce Polacy zaczną wracać z emigracji, bo praca tu będzie się opłacać.
Będą nas leczyć dobrze zarabiający lekarze i pielęgniarki, dobrze zarabiający
nauczyciele będą uczyć nasze dzieci, dobrze zarabiający policjanci będą dbać
o nasze bezpieczeństwo.
Przy polskich drogach wyrosną nowoczesne stadiony i pływalnie.
Czy to możliwe?
Udało się w Irlandii, dlaczego ma nie udać się w Polsce?
Przecież Polacy to wielki i mądry naród.
Polskę też stać na swój cud gospodarczy.
Musimy tylko wygrać te wybory!

- spot wyborczy PO

"Zrobimy wiele, zbudujemy naprawdę wiele. To będzie rozpoczęcie budowy już na wszystkich odcinkach przewidywanych, planowanych autostrad w Polsce. Zbudujemy autostrady, 1000 km w 500 dni!"
B. K. Kampania prezydencja 5 lat temu.

Fragm. 10 zobowiązań PO :
- Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
- Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty
- Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic
- Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ
- Uprościmy podatki - wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
- Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce
- Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
- Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją"

B. K. Kampania prezydencja 5 lat temu :
- zniesiemy abonament RTV
- zmniejszymy sejm i senat
- darmowy internet dla każdego!


każdemu butelkę wódki, pęto kiełbasy i okolicznościowy znaczek PO

maximum @ 91.235.195.*

wysłany: 2015-08-31 11:56

Start w wyborach Oliwera Kubickiego (o ile okaże się prawdziwy) to dobry pomysł. Jest młody, energicznym, nieprzesiąknięty nawykami. Dla mnie to dobry wybór. Młody poseł z Jeleniej Góry. Na pewno będzie bardziej aktywny niż dotychczasowi posłowie/senatorowie:)
maciek: PiS wystawił młodego kandydata na Prezydenta Polski. W Jeleniej Górze wystawił na wybory parlamentarne dziadków.

bu3las @ 83.27.167.*

wysłany: 2015-09-01 01:14

o ile okaże się prawdziwy - start w wyborach Oliwera Kubickiego...

Przez wpisy pokazujące O. Kubickiego w korzystnym świetle, start okaże się niemożliwy, bo zagrozi starym przydoopasom prezesa. Młody, może poczekać - powiedzą. W Sejmie jest komu gadać, potrzebne są semafory do podnoszenia ręki jak np. pan Lweandowski.


maciek: No i okazało się, że przewidzieliśmy ten czarny scenariusz. Na liście okręgu Jeleniogórsko-Legnickiego miasto Jelenia Góra będzie reprezentowane przez Machałkową i Lewandowskiego

Frost @ 91.229.77.*

wysłany: 2015-09-02 11:15

Mróz do senatu to też kpina: bezdzietny, zdziwaczały, bez kobiety, mieszkający z mamusią facet, który nie robił w życiu nic poza polityką i nie ma pojęcia, jak żyją zwykli ludzie.


maciek: czyli gender w PiSie ;)

Obywatel @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-09-02 13:20

To że ktoś poświęca swoje życie dla pracy to dobrze świadczy , o człowieku ! Gorzej jak by miał dzieci jak posłanka z PO i je pozostawiła z ojcem.


maciek: z którego okręgu wyborczego ta posłanka?

Baju @ 188.29.164.*

wysłany: 2015-09-03 09:06

Maciek pogugluj trochę nie mam czasu szukać , co do Krzyśka Mroza moge się wypowiedzieć ,spędziłem z nim w szkolnej ławce 3lata wiec znam go osobiście ze szkoły podstawowej , jako dobrego ucznia i fajnego kolegę , nie widzę w nim nic dziwnego już w szkole podstawowej pomagał słabszym i udzielał się ponad programem .

AS @ 78.88.141.*

wysłany: 2015-09-04 07:16

W Jeleniej Górze jak jest? Każdy widzi!

Za "młodego wilka" robi wiekowy, zasłużony senator, Tadeusz Lewandowski, bodajże, jak ćwierkają wróble, czwarty tu, u nas na liście PiS, a wiecznie nieopierzony radny, bez jakiegokolwiek zawodowego dorobku startuje z ramienia jeleniogórskiego PiS-u na senatora. Dobry kolega? Pewnie tak!
Ale nie młodzieniec. To wystarczy by być senatorem? Tak! Jeśli chcemy
wykpić wybory do senatu.

Gdzie w tym towarzystwie RPS? Wyparował?

A co z niesamowicie utalentowanym typem, młodym wiekowo, ale już niezłym wyjadaczem politycznym, nadzieją polskiej polityki - niejakim Kubickim? Co on robi? Ktoś wie?

Zosia chyba już nas nie będzie reprezentować...

Czyli co? Legnica i okolica?

No nie! Jest jeszcze niezawodna poseł Machałek!

No to nie wiem. Cieszyć się? Czy płakać?

Bo że znowu cztery lata pójdą się czochrać, to raczej pewne.

Stanie się jaki cud może?

Ale przecie:

"Jeden tylko, jeden cud: Z Szlachtą polską – polski Lud …"

Ale gdzie ta szlachta? Gdzie te elity?
Zamordowane przez NKWD.
Odrodzą się?

Nad naszym miastem, jak zwykle,
tylko zapłakać.

bu3las @ 83.27.159.*

wysłany: 2015-09-16 00:49

Nad naszym miastem... tylko zapłakać.

Nad naszym miastem unoszą się stada gołębi. Zwłaszcza nad ratuszem... Cytując doktora Strosmajera z serialu "Szpital na peryferiach", że głupota unosi i głupiec lata niczym gołąb, tak mam wrażenie, że to nasi politycy, radni tak unoszą się nad ratuszem... A może to urzędnicy w trakcie przerwy, albo wyborcy... Jednakowoż te stada nie są aż tak liczne.

Jednak chyba idzie ku lepszemu, bo wycięto krzaki w centrum przy deptaku. Można tam było zrobić grzybobranie, albo jakieś zabawy harcerskie. Albo pieczarę Liczyrzepy... Jednak chyba będzie coś miastowego, może parking. Wreszcie!

Co robi Kubicki? - Drogi Asie...
Kubicki chyba robi marketing w hucie "Julii", niedawno Irena Santor miała tam wieczór autorski... Także, konkretną robotę robi.

bu3las @ 83.27.159.*

wysłany: 2015-09-16 01:01

Już jest po dwunastej, więc listy kandydatów już zamknięte.
Platforma się żre, lewica także... Czyli PiS ma spore szanse dostać kilka mandatów. Kwestia dwa, trzy, czy więcej...
Oto jest pytanie. Twarz Lewandowskiego raczej listy nie pociągnie. Szkoda, że Prezes stawia na dinozaurów. Ale jak już napisałem, potrzebne w Sejmie są semafory.
maciek: prezes obstawił kandydata na stanowisko prezydenta Polski. W tych wyborach maksymalnie 3 okręgi skonstruował (Warszawa, Trójmiasto, Kraków), a takie okręgi jak legnicko-jeleniogórski pozostawił takim ludziom jak Machałkowa.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: