Kilka słów o mnie

grafik
nauczyciel
wichrzyciel
szyderca

więcej w zakładce: "o mnie"

.

Podziel się z innymi

| |

c0 łączy PEtru tymiŃSKIego i JARUzela?

2016-03-23 09:53
Czemu ten facet tak dziwnie gada? Zadaję sobie te pytanie za każdym razem gdy widzę Petru w tvp-infun i to zarówno przed Kurskim, czyli w czasach propagowania idei nowoczesności jak i po tzw. "zamachu na wolność publicznych mediów", czyli w czasach promowania idei tradycjonalizmu. Wkurza mnie ten sposób wysławiania, albo brak umiejętności retorycznych u lidera ugrupowania na które oddałem jeden głos w wyborach parlamentarnych. Wkurza mnie i irytuje, dlatego zastanawiam się i gadam o tym ze znajomymi. Ci którzy należą do nowoczesnej kwitują krótko w stylu swojego szefa:
- Trzeba - STOP -...nad nim... - STOP -...popracować. - STOP - Trochę. - STOP - W przyszłości - STOP.
- Może lepiej od razu? - Dopytuję.
- STOP.

Kiedy rozmawiam z przeciwnikami postępu, a zwolennikami obyczajowości ocena jest surowa:
- Facet kłamie. - Odpowiadają najczęściej w sposób przedługi i leniwy.
- Czemu? - Dopytuję.
- Bo ma coś do ukrycia.
- Co on może przed nami ukrywać?
- Nie wiem. Ale tak się zachowują ludzie którzy kłamią, kręcą, oszukują.

W związku z tym, że mam mało do czynienia z obłudnikami i nie chcę mi się zbierać kolejnych dziwnych hipotez sięgam po poradę zawodowego psychologa Olgi Szeffer:
- Samo kłamanie inaczej się objawia, tu jest bardziej skomplikowana sprawa. Chodzi o władzę. - Tłumaczy psycholog-terapeuta z wieloletnim doświadczeniem w MSWiA.
- Każdemu chodzi o władzę a do tej pory w Polsce, taki styl wypowiedzi miał tylko Jaruzelski i Stan Tymiński. Pamiętasz ich? - Dopytuję.
- Nie pamiętam....ale taki styl mówienia, który polega na szybkim kończeniu wyrazów i ogólnie krótkich wypowiedziach charakteryzuje ludzi którzy pragną władzy, która im się nie należy.
- Coś takiego. Jak to możliwe? Co to znaczy, że im się nie należy?
- W ich mniemaniu. To ich wypowiedź. Oni wiedzą, że im się nie należy, a oni za bardzo jej pragną. Tak się zachowują niektórzy moi policjanci, dokładnie ten sam styl. Jeszcze częściej można to zauważyć u konwojentów, bo oni mają jeszcze mniej władzy, a jeszcze bardziej muszą jej pragnąć. Wiesz przewożą; np. więźnia, i muszą wprowadzić tam jakiś szacunek żeby utrzymać dyscyplinę...
- Teraz rozumiem. Chodzi o taki żołnierski styl mówienia.
- Nie. Żołnierski jest krótki dlatego, że żołnierz musi dostać konkretny rozkaz do wykonania, bez wątpliwości. A to o co ty pytasz to zupełnie z czego innego wynika. Wynika z tego, że ci ludzie pragną czegoś co nie jest im nadane.
- Ale Jaruzelski miał tą władzę.
- Ale czuł, że mu się nie należy.
- Czyli jednak kłamią.
- Nie. Oni to robią podświadomie.

c.d.n. we wpisie na temat: c0 ma wspóLNEGO sweTRU, fErdas KIEPSKI, WAŁĘsa ? - czyli niechlujny wygląd.

Galeria


Komentarze

Realista @ 159.205.3.*

wysłany: 2016-03-23 11:06

Co ich łączy? Fakt, że perfekcyjnie udało im się doprowadzić do podziału społeczeństwa. Każdy z nich ma trupy w szafie oraz przeszłość każdego z nich jest niejasna.

Dziękuję, co wygrałem? :P
maciek: To właśnie jedna z wielu hipotez - czekam na więcej - której nie chciało mi się zbierać przed wpisem poświęconym wkurzającym gadaniem Petru.

Proszę bardzo. Jak zawsze możliwość fantastycznej dyskusji :O

gadał @ 83.10.22.*

wysłany: 2016-03-23 13:17

Klaudiusz i gada Michnik i co z tego? A filozof Kotarbiński jak miał powiedzieć do publiki więcej niż 3 zdania ,czytał z kartki.No dziś lud co wszystko kupi z zachwytem słucha wariatów i kłamców obiecuszków wyborczych.maciek: Lechu, kiedy Ty się nauczysz stawiania znaków interpunkcyjnych? Spacja jest po przecinku, a nie przed.

Mirek tubas @ 78.8.129.*

wysłany: 2016-03-23 19:34

Wielbiciele Petru argumentujący, że to taki nowoczesny, postępowy demokrata, w każdym calu europejski i w ogóle autorytet finansowy, przypominają mi faceta z dowcipu, który po przeczytaniu na drewnianym płocie słowa CIPA, próbował to polizać i powbijał sobie w język drzazgi... Oto magia słowa! :D
Żaden z petrufrankowych wielbicieli znanych mi osobiście (troje się przyznało) nie pofatygował się zajrzeć na stronę internetową Nowoczesnej, aby sprawdzić co stoi za jego nadętym gadaniem! Kiedy im uświadamiałem, że NIC - że to wydmuszka pusta w środku, bez żadnego planu dla gospodarki i społeczeństwa, a proponowane przez otaczające go "rusałki" zmiany ustaw dotyczą pojedynczych słów bez praktycznego znaczenia, nawet nie muskając istotnych problemów, to zarzucali mi albo kłamstwo, albo brak kwalifikacji do oceny tego "wielkiego polityka"... He... he... he... Lemingi to lemingi, pójdą w przepaść za przewodnikiem stada nawet nie interesując się czy w ogóle idzie jakąś drogą i dokąd ona prowadzi! Zawodowy specjalista banksterski od robienia ludziom wody z mózgu w Polsce ma łatwo. Kiedyś namawiał ludzi do bezpiecznych i tanich kredytów we frankach, a teraz namawia do popierania jego partii, jako zbawiennej dla naszej gospodarki! Człowiek banksterów zbawicielem polskiej gospodarki! He... he... he...
Słabo ogarniający rzeczywistość - łączcie się z Petru! On was poprowadzi!
Po kolejne kredyty na hipotekę resztek majątku narodowego...
maciek: Co do kierunku ideologicznego nowoczesnej.pl zgodziłbym się, a nawet poparł. Co do czystego sumień - nie ufam żadnemu politykowi. Co do pomysłu, aby zająć pustoszejące miejsce po PO - jestem za. Co do kredytów we frankach - były tanie, wszyscy radzili żeby je brać, tylko nie każdego było na to stać. Ja nie wziąłem bo mi nie dali - za mało artyści wtedy zarabiali. Czyli: wzięli ci co mieli hajs i to jest właśnie dzisiaj elektorat Petru. Czyli nie ci co wzięli we frankach, tylko ci co bardzo dobrze byli sytuowani. Co do banksterki - lepiej mieć swojego bankstera w sejmie niż w lobby.

Wszystkie Twoje znaki; z górnej i z dolnej półki wskazują, że powinienem iść za Petru, a tak nie jest. Petru mnie wkurza. Dlaczego? Bo coś z nim jest nie tak. Czemu nie ma projektów na stronie nowoczesnej? Bo coś jest nie tak. Co? Jak na razie zdążyłem się dowiedzieć, że ma to związek z chorobą na władzę...

Marcin Kaflik @ 94.254.246.*

wysłany: 2016-03-23 19:36

Interesujące, dopytam fachowców.maciek: To wrzuć mi na priva, bo szykuję następny odcinek na temat: co ma wspólnego Petru, Ferdas Kiepski, Wałęsa - czyli niechlujny wygląd.

heniekk @ 78.88.137.*

wysłany: 2016-03-23 20:16

kiepski żart? " Co do banksterki - lepiej mieć swojego bankstera w sejmie niż w lobby".
Rozumiem, że swój bankster to ten, który umorzy akurat Twoje długi (frankowe czy też nie)?maciek: Powaga. Lepszy polityk niż lobbysta. Dlaczego? Bo jeżeli lobbysta nie odpowiada przed wyborcą, tylko przed swoim tajemniczym zleceniodawcą, a polityk odpowiada przed jednym i drugim - dlatego lepszy.

Dobre @ 188.29.165.*

wysłany: 2016-03-23 20:54

:)

Szmaty z PRL @ 188.29.165.*

wysłany: 2016-03-23 21:11

Szmaty, pisze i co miasto czyta, SLD , blogi zamyka! Wice prezydent , z PO , tez nie pisze ? Co sie dzieje w tym mieście ?


maciek: (?) ,(?) ,(?) ,(?) ,(!) ,(?) , ? ? ?

Mirek tubas @ 78.8.129.*

wysłany: 2016-03-23 22:45

maciek@ Dlaczego znaki wskazują Ci drogę Petru? Olej znaki i pozwól Petru samotnie zmierzać do przepaści...
A swoją drogą jak to dobry marketing i fachowa promocja potrafią nawet marionetkę wykreować na "wodza"!...
Kaligula swojego konia Incinatusa zrobił senatorem - Balcerowicz swojego pieska Petru zrobił posłem. Historia nauczycielką życia! :D
Swoją drogą zwróciłeś Maćku uwagę, że Ukrainą już nie musimy się przejmować?
Balcerowicz i Sikorski oficjalnie mają im doradzać jak zreformować gospodarkę i finanse, aby osiągnąć sukces ekonomiczny i finansowy... he... he... he...
Teraz mają pozamiatane, bo ci dwaj są niezawodni! To nasza zemsta za Wołyń!maciek: Większość Twoich argumentów przeciw Petru dla mnie są pozytywami. Założenia Nowoczesnej są dla mnie słuszne. Szkoda, że kolejna inicjatywa polityczna zmierza ku przepaści. Marketing Petru jest niefachowy, wystarczy spojrzeć jak facet wygląda. Jeżeli chodzi o Balcerowicza to pomimo całej tej pogardy jaką sobą reprezentuje, byłby lepszą twarzą partii Petru-Balcerowicz zwanej dziś nowoczesną.pl (sama nazwa to też porażka PRu). Sikorski to zupełnie inna bajka - postać niejedno i niedwuznaczna tylko wieloznaczna (poświęcę na jej opisanie więcej miejsca w osobnym wpisie).

Mirek tubas @ 78.8.129.*

wysłany: 2016-03-23 23:06

Szmaty z PRL@ A ku, ku! Hop, siup, łoj dy ry dy, u ha ha... :Dmaciek: no to refren już mamy, a gdzie zwrotki?

soclib @ 5.172.237.*

wysłany: 2016-03-24 05:38

Tylko Petru kłamie?
Włącz TV Republika.
TV Tvami radio Maryja.posłuchajcie oszołm Rydzyka .to On podzielił Polaków ,awykonawcami stali się Jrozbaw ,Szydło IPAD.
Kłamstwo to specyfika POLAKA ,oszukać ,wuruchać i w wielki piątek do spowiedzi .
Co do Ukrainy mam przekonanie że jak pojadą to IM SIĘ UDA BOTAM NIE SIĘGAJĄ MACKI episkopatu.
Boicie się Islamu? Bo go nie znacie . Zagraża nam wynaturzony ,sekta taka mieszanina islamu zwychowaniem europejskim .

Jakie metody stosował Kościół jak szerzył wiarę nie tylko w Europie na calym Świecie .

maciek: Lechu! Spacja po znakach, szczególnie po kropce, a nie przed. Po drugo: Wszyscy kłamią a Ty się tak wyrobiłeś w kłamaniu, że zacząłeś oszukiwać sam Siebie. Po trzecio: wszyscy politycy kłamią. ...od Polaków wara.

Gregor @ 82.139.17.*

wysłany: 2016-06-04 10:11

Sprawdź przeszłość. Ma mieszkanie w Jeleniej Górze po dziadku.
Nie za dużo tych polityków z tego miasta. Lewandowski,Schetyna, Szmajdziński - a Patru to potomek Greków- tylko dlaczego nie chce zrobić porządków w Grecji. Czyżby już tam namieszał?


maciek: Zaczęło się od Cioska. Z chwilową przerwą na Zawiłe - wiernie służył układowi a kariery nie zrobił, nie licząc incydentów z kulturą. Schetyna i Szmaja to spadochrony do pilnowania szemranych interesów. Schetyna oskarżony przez Brauna o współpracę ze Stasi. Wiele ciekawych wątków...

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: