Kilka słów o mnie

grafik
nauczyciel
wichrzyciel
szyderca

więcej w zakładce: "o mnie"

.

Podziel się z innymi

| |

Pełna Kulturki Stolica Eurokołchozu

2016-06-18 03:17
Chodziłem cztery dni po "Kulturarnej Stolicy". Jakby to powiedział jej najsłynniejszy mieszkaniec - Ferdynand Kiepski - Zdarłem laczka. Dopiero ostatniego dnia znalazłem coś ciekawego w pobliżu dworca PKP. Zapraszam do wycieczki, przetartym przeze mnie szlakiem. Zajmuje ona od 15 do 30 minut.

Kawa na dworcu jest taka sama jak wszędzie, bo można zamówić ją tylko w sieciówach. Poza dworcem trzeba, z laczka; 40 minut, aby w okolicach rynku znaleźć coś przytulnego. Za to już na dworcu można zapalić papierosa! I to jest plus. Za winklem głównego wejścia pozwolono palaczom truć siebie i środowisko. Przewidziano dla nich dwa miejsca. To oznacza, niestety, że trzy grupy jaraczy się nie zmieszczą. Jedno przy popielniczce, chyba z Japoni sprowadzonej, albo z przyszłości? Zmieściłby się w niej jeden papieros, lub kilka grubości słomki. Drugie miejsce do palenia jest przy segregacji odpadów. W jednym z pojemników wycięto miejsce na 6 papierosów i koniec. Wkładasz kiepa w dziurkę i on tam sterczy. A może, po prostu palacze zaadoptowali to urządzenie nie zgodnie z przeznaczeniem? Nie jestem pewien przeznaczenia. Proszę obejrzeć foto i podpowiedzieć mi o co tu chodzi?

Zobaczyłem namiot z napisem: Wrocław - Berlin. Wszedłem do środka. Kilkanaście monitorów połączonych ze sobą w jeden obraz. Zapytałem prezesunia, który wyglądał na takiego co tam to włącza, albo tylko pilnuje:
- O co tu chodzi?
- To pan nie wie?
- Ja nie.
- To Europejska stolica kultury. Nie słyszał pan?
- Słyszałem, ale o co chodzi z tym namiotem?
- Tu, na tych monitorach, widać co się dzieje za takim samym namiotem w Berlinie.
- Ale Odjazd. A dlaczego w Berlinie?
- Chm. Nie wiem.
- Nie lepiej było zrobić w siostrzanej stolicy kultury, w Hiszpanii? - Pytam, on robi miny. - Jak się nazywa to miasto?
- Nie wiem. - On nie słyszał. Nagle zauważam małą kamerkę w namiocie i obraz z rzutnika. Pytam się:
- A z tym, o co chodzi?
- A to jest kamerka i obraz z namiotu.
- Po co to?
- Może pan pogadać z kimś z namiotu w Berlinie.
- Ale super.

Machałem, wołałem, ale nie chcieli ze mną gadać. To byli chyba Niemcy którzy obsługują tamten namiot. Albo go pilnują. A szkoda, bo chciałem się zapytać: "Czy w Berlinie nadal wszyscy jarają pod zakazami i kiepują gdzie popadnie?"

Idę w poszukiwaniu kawiarenki. Na wystawie sklepowej zobaczyłem pęknięty globus, a nad nim napis:...WSZYSTKO PO 1 zł. Widzę, że też po 2 zł i po 5zł. No to sobie myślę, że mogę kupić nawet za piątaka. W środku pani mi mówi:
- Ten globus jest po 15zł.
- Ale tu na szybie jest napisane, że wszystko po 5zł!
- Niech się pan przyjrzy. - Przyglądam się i mówię:
- No, jest jeszcze po 1 i po 2, ale nie ma po 15.
- Niech się pan przyjrzy.
- Jest jeszcze po zero. - Zauważam, a babka z dumą do mnie:
- Ludzie patrzą i nie widzą. Tam jest napisane: PRAWIE wszystko! Panie!
- Aha.

Idę dalej. Widzę lumpex i napis: "Dziś wszystko po 1 zł". Myślę sobie: znowu kula. Wchodzę i się pytam:
- Czy na pewno po 1 zł? - Babka coś pomruczała pod nosem, a potem w moją stronę:
- Tak jest po złotówce. - I w tym momencie jakiś żulik dodaje głosem Himilsbacha:
- E, co lepsze to schowali. - Ale patrzę, ciuszki niczego sobie. A żulik pełna kulturka, nie przeszkadza, nie wtrąca nic więcej.

Wracam na dworzec i dochodzę do sklepu z bronią palną bez zezwolenia. Słyszałem tego dnia w PR1, w audycji: Eura-net, że wkrótce wejdzie unijny zakaz na każdą broń, pomimo sprzeciwu Polski... Zamiast znaleźć przejawy europejskiej kultury, znalazłem coś przeciwnego.
- Co może mi pan sprzedać bez zezwolenia?
- Wszystko co tu jest.
- Naprawdę? Myślałem, że tylko wiatrówkę mogę.
- Może pan broń śrutową, noże, gaz i czarno-prochową.
- Myślałem, że czarno-prochowa broń musi być historyczna, oryginalna.
- Może pan u nas kupić replikę, np. tego colta.
- Ile on kosztuje?
- 900zł.
- A proch, po ile?
- Prochu nie możemy sprzedawać.
- Czemu?
- Żeby ktoś sobie bomby nie zrobił.

Galeria


Komentarze

AS @ 109.241.187.*

wysłany: 2016-06-18 07:28

Głąbów ci u nas dostatek.

maciek: zmienić tytuł na: Europejska Stolica Głąbów?

Robert @ 94.254.178.*

wysłany: 2016-06-18 08:45

Ten namiot to taki komunikator jak Skype tylko z tą różnicą, że w utrzymaniu wymagający mega kasy. Czym drożej nas miś kosztuje... wiadomo o co chodzi. Ktoś kto to zaplanował jest bez wątpienia osoba na poziomie pani ze sklepu "wszystko za złotówkę". Pani wytłumaczyła zasady dając do zrozumienia, że jak bezczelnie będziemy robić innych w balona to możemy liczyć, że tak szybko nie zorientują się ze są oszukiwani.

maciek: ...a potem się zrobi protokół zniszczenia. Mentalność osoby, która zatwierdziła megalomańskiego skypea to raczej: My Niemcy jesteśmy prawdziwą stolicą Eurokołchozu.

Tomasz Żukiewicz @ 37.47.165.*

wysłany: 2016-06-19 10:00

Polityczna poprawność ważniejsza jest od kurtury (tej przez małe i przez duże "K"). Kiedy Wy to Lercher zrozumicie ;) ?!


maciek: Raczej mamy polityczne niewypały

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-06-19 13:07

Sorry Panowie , że tak „ familiarnie „.

To Wy nie wiecie Żukiewicz i Lercher, że na ten przykład , wedle wytycznych , ślimak to ryba ?

A banan jest dopiero wtedy bananem , kiedy stanowi idealny i ściśle określony wycinek koła ?

A instrukcje używania drabin , z podziałem na przystawne i rozstawne, Wy czytali ?

Co za eurosceptyki z Was !!! :)

maciek: nie wiem co Żukiewicz ale Lercher wie że marchewka to owoc, a Tusk to mąż zaufania. Żukiewicz to pewnie sceptyka, ale ja jestem Euroentuzjastą.

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-06-19 13:15

PS . Jeżeli czytaliście tylko krajową instrukcję bezpiecznego użytkowania drabiny , to tak jakbyście nic nie czytali :).

Obowiązuje nowa , wszecheuropejska , w pocie czoła wyprodukowana przez zaharowanych , pełnych poświęcenia URZĘDNIKÓW EUROPEJSKICH !!!maciek: Powinno to być w stolicy. Pomnik drabiny i instrukcji.

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-06-19 14:49

Pomnik drabiny i instrukcji w Brukseli na razie leży.

Ale pracują nad instrukcją stawiania pomnika .


maciek: Nad regulaminem konkursu na instrukcję.

Ramolek @ 176.111.135.*

wysłany: 2016-06-19 16:37

Panie Widz przestań pan kłamać, tam w tej Brukseli jest dużo normalniej niż u nas i to na na Wiejskiej w Warszawie się przy pomocy innych "warsiawiaków" takie głupoty się wymyśla, że ci z Brukseli pękają ze śmiechu albo się po prostu dziwią. Trzeba pojechać tam i do innych miejsc w Europie i dopiero porównywać. Miliony Polaków jeździ i zdecydowanie woli tamto prawo.

maciek: widziałem dzisiaj w tv jak aresztowali podejrzanych o terroryzm w Brukseli. Francuzi którzy zawsze śmiali się z Belgów - opowiadając o nich więcej kawałów niż Polacy o Czechach - teraz na nich klną i oskarżają o zepsucie im Euro. Miliony Polaków tam jeździ pracować za 3 Arabów. W sumie normalka.

Okropne @ 188.29.165.*

wysłany: 2016-06-19 18:45

Bywałem w Brxelli , , bywałem w Belgi, znam większość ,Belgów co mieszkają w Jeleniej i okolicy , i przykro mi jest jak ich ten system sądowniczy , Traktował , znam też jednego nie tylko ja !!! Gość wydojony do cna , i przyjeżdżał z prokuratorem, generalnym z Belgii bo bal się tego miasta i gdzie się przeniusł , czy przeprowadził , budował największe projekty w Belgii i Niemczech . A w Jeleniej Górze pozbył się wszystkiego , tak jak inni ludzie , co mieli firmy , etc.

maciek: Kiedyś Żukiewicz odpowiedział na Twój post mniej więcej w tym stylu: "Daj Pan już spokój z tym wydojeniem Twoim na wszystkich forach, bo pewnie już Cię wymiona bolą."

;)

Pozdrawiam

Śmieć @ 188.29.165.*

wysłany: 2016-06-19 18:55

Nie jest to żadna nowość , traktowano mnie tak jak tych ludzi , może nawet gorzej , byłem tłumaczem na Komisarjacie Policji za czasów PO jednego z tych Belgów. Holendrów i Niemców . Taki człowiek to potencjalna , krowa dojna dla 3 władzy , KCPZPR .

maciek: Poproszę o szczegóły i fakty. Jeżeli nie publicznie to na prv. Inaczej skasuję ten post.

Widz @ 78.88.143.*

wysłany: 2016-06-19 21:58

Panie Ramolek @ 176.111.135.*, przestań Pan tak bezwstydnie łgać , że ja kłamię .

Oto dowody :

http://prawo.gazetaprawna.pl/galerie/798697,duze-zdjecie,1,dlaczego-slimak-to-ryba-absurdy-prawa-unii-europejskiej.html

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/unijne-absurdy-absurdalne-unijne-prawo/8dn55w2

http://www.wykop.pl/link/231728/rozporzadzenie-o-krzywiznie-banana-jezeli-ktos-nadal-watpi-w-jego-istnienie/

http://www.tvn24.pl/wybory-do-europarlamentu,97,m/instrukcja-obslugi-kaloszy-przemiana-slimaka-w-rybe-7-najwiekszych-absurdow-unii,430621.html

Chopie , ja też bywałem tu i ówdzie , ale nie byłem takim jak Pan, świadomym obywatelem Unii Europejskiej .

Żarłem te ślimaki , te marchewki lub banany tak prymitywnie , nie wiedząc nawet , ze jem rybę lub „ owoca „.

Banany mi się trochę nie podobały , ale grzeczny jestem , to nie pytałem czemu takie proste , kto i po co je tak wyprostował .

Jedyne co mogę o sobie powiedzieć z dumą , to to , że w Niemczech w tzw. Angebocie nie kupiłem kilka lat temu za grosze drabiny / rozstawnej / .

Bo kupiłem w wyprzedaży zwanej promocją w Polsce i mogłem natychmiast bezpiecznie ją używać a ta z Niemiec to by leżała kilka lat bezużytecznie .

Wszystko to piszę Panu , Panie Ramolek zupełnie poważnie

maciek: a gdzie znajdziemy unijny zakaz wchodzenia na drzewo?

Macieju @ 188.29.164.*

wysłany: 2016-06-21 17:23

Powiem Tobie tak ,, jak by ktoś napisał kiedyś na waszych Blogach , że pracownicy sądowi i urzędasy , wysyłali ludzi do Pani Beaty .S . I zrobili z niej posłankę , jak by to nie była prawda to bym gościowi , POwiedział lecz się debilu , nawet PIS nie zaprzeczył mając biuro , na przeciw tej Pani a Platfusy zamknęli Blogi , z SLD . To sprawiła zbieżność , interesów i znajomosci z wiedzą wymienną.

maciek: Nic z Twojej wypowiedzi nie wynika. To tak jakby ktoś gazetę pociął na kawałki i potem źle poskładał. Przeczytałem setki Twoich postów tego typu i nie wiem o co Ci chodzi?

AS @ 109.241.187.*

wysłany: 2016-06-22 16:10

maciek: "...tak jakby ktoś gazetę pociął na kawałki i potem źle poskładał."

Alzheimer?

Mnie chyba też to czeka...maciek: Każdego. :) W pewnym wieku ludzie nie nadają się do ani do komentarzy, ani do zarządzania.

AS @ 109.241.187.*

wysłany: 2016-06-23 09:59

Gdy nie potrafisz, nie pchaj się na afisz!
Ale czy ja w to uwierzę?
Toż wszyscy są niezadowoleni z wielkości swej fortuny!
Ale żeby ktoś narzekał na braki swego rozumu? Never! Никогда!

Ras @ 188.33.42.*

wysłany: 2016-09-15 21:57

mnie natomiast zachwycają zdjęcia poprawne do opisu zaistniałej sytuacji. Nie doszukuję się niczego innego, zostaje niedosyt , niedobór kulturalnych stolic, które i tak większość mieszkańców postrzega jedynie jako miejsce ... zamieszkania, konsumpcji , przezycia choc jednej chwili w większym utożsamionym gronie społecznym..
fajnie się czytało mi i zainteresowałam sssssssię, bo nie było mnie w tym miejscu na ten czas tam i siam
maciek: to fajnie. Pozdrawiam.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: